Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,142 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

GdS – Derbi, do të jetë 4-2-3-1. Gnoukouri është favorit

Rinor Sopaj

Ashtu sic shkruan sot La Gazzetta dello Sport, Roberto Mancini ka provuar dje mbrojtjen me tre dhe me katër, me Kovacic i cili e kompletonte mesfushën së bashku me Medel dhe Hernanes. Është ëndërra e…”Përshtypja e parë është që do ta shohim në fushë një rreshtim 4-3-1-2 me Gnoukouri (më i pëlqyer se Obi) në mesfushën me tre. Një zgjidhje e cila sipas thashethemeve do ta lë jashtë Shaqirin, i cili nuk luajti as kundër Veronas. Si zakonisht, Mancini do t’i mbajë me këmbë në tokë të gjithë para vendimit të tij. Pritet një surprizë, ndoshta Kovacic mesfushor krahu ndërsa Hernanes mesfushor ofansiv”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.