Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

51 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

GdS – Drejt Atalanta-Inter, Vecino eshte. Karamoh risia ne sulm?

GdS – Drejt Atalanta-Inter, Vecino eshte. Karamoh risia ne sulm?
Bujar Berishaj

Do te jete Matias Vecino, nga sot ne grup pasi ka lene pas shpines problemin ne kofshe, ai qe do te zevendesoj Marcelo Brozovic te skualifikuar ne transferten e Bergamos.

Atalanta dhe Inter do te perballen pasneser ne Bergamo ne nje ndeshje te vlefshme per te dy ekipet. Atalanta deshiron fitoren per Europa League kurse Interi fitoren per Champions League.

Luciano Spalletti do te duhet t’ia dal pa te skualifikuarin Marcelo Brozovic dhe me shume gjase edhe pa Antonio Camdrevan.

E pikerisht per te zevendesuar kete te fundit duket se do te kete nje risi dhe risia ka emrin Yann Karamoh.

Duket se do te jete francezi ai qe do t’i bashkangjitet Icardit dhe Perisicit ne sulm per te kompletuar repartin ofansiv me Rafinhan pas tyre.

Kete raporton Gazzetta dello Sport qe e jep francezin si titullar tek formacioni i mundshem. Formacionin e plote te mundshem mund ta shihni me poshte:

INTER (4-2-3-1): Handanovic; Joao Cancelo, Skriniar, Miranda, D’Ambrosio; Gagliardini, Vecino; Karamoh, Rafinha, Perisic; Icardi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.