Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,396 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

GdS – Formacioni i mundshëm anti-Parma.

GdS – Formacioni i mundshëm anti-Parma.
Rinor Sopaj

Pas ndeshjeve ndërkombëtare, kthehet kampionati. Interi do të luaj në Meazza kundër Parmës, në vështirësi të mëdha financiare, por e përcaktuar që ta përfundojë sezonin me dinjitet, e pikërisht për këtë, nuk duhet nënvlerësuar kjo ndeshje. Mancini, është orientuar për ta gjetur formacionin më të përgatitur për këtë ndeshje: Juan Jesus do të kthehet në qendër të mbrojtjes nën shoqërinë e Ranocchias, me Santon dhe D’Ambrosio në krahë. Do të konfirmohet mesfusha e përbërë nga Guarin, Medel, Brozovic dhe Shaqiri i cili do ta kompletojë rombin. Në sulm, së bashku me Palacion, do të jetë Lukas Podolski, që rikthehet pas një goli të shënuar me Gjermaninë, ai pritet ta zëvendësojë të skualifikuarin, Icardi.

Inter (4-3-1-2): Handanovic; D’Ambrosio, Ranocchia, Juan Jesus, Santon; Guarin, Medel, Brozovic; Shaqiri; Palacio, Podolski.

Parma (4-3-3): Mirante; Cassani, Mendes, Santacroce, Costa; Lila, Mauri, Nocerino; Varela, Belfodil, Coda.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.