Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

532 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

GdS: Handanovic ngelet ne dyshim. Interi mendon per…

GdS: Handanovic ngelet ne dyshim. Interi mendon per…
Xhorxh Gellci

Nje kryqezim i vertete portieresh. Gjithcka nis nga Handanovic. Slloveni pelqehet shume tek Barcelona dhe Anzhi, te dyja te gatshme te shpenzojne shume per ta marre nga zikalterit (flitet per 30 milion euro). Interi nuk do te gjendet e papregatitur ne rast te nje lamtumire te Handanovic, dhe po shikon zgjidhje te mundshme alternative. Me teper se Agazzi, emri i duhur do te ishte Morgan De Sanctis, sipas Gazzetta dello Sport.

Portieri ekspert qe luan prej vitesh tek Napoli do te ishte perfekt per te mbrojtur Bardin, titullar ne Kombetaren U21 dhe portieri i ardhshem i Interit. Si te mos mjaftonte, De Sanctis rrezikon te humbase vendin si titullar tek Napoli ku po mbyllet marreveshja per Rafael te Santosit. Domethene, shume levizje ne porte. Viti 1977, De Sanctis luan ne Napoli prej 2009.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.