Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

480 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

GdS – Hernanes, me shume jo se po: sot pritet vendimi

GdS – Hernanes, me shume jo se po: sot pritet vendimi
Ardi Deda

“Perpara ndeshjes ne Firenze ishte me shume po se jo, ndersa kete here eshte me shume jo se po: per Inter-Cagliari, Mazzarri eshte i pergatitur te beje pa Hernanes. Pergjigja negative mund te vij sot, mbas stervitjes dhe keshtu sot eshte testi i fundit qe braziliani do te perballoje pa u forcuar shume: nese perpara ndeshjes me Fiorentinen vendimi per ta futur ne fushe ishte marre duke perllogaritur rrezikun, kete here qellimi duket te jete evitimi i cfaredolloj rreziku. Mund te synohet ne nje rekuperim te plote te kushteve fizike per Roma-Inter te shunen e ardhshme”. Kjo eshte permbledhja qe ben la Gazzaetta dello Sport, ne konfirmim te ndjesive qe kane qene gjate javes: Hernanes rrezikon vertete te mos jete ne ndeshjen e neserme. Po ashtu si ne javen perpara ndeshjes ne Firenze, edhe keto dite Profeti ka thene disa here qe nuk ndjen dhimbje te vecante, pavaresisht lodhjes muskulare ne kofshe. Ne vend te tij, eshte i gatshem Ricardo Alvarez, plotesisht i rekuperuar.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.