Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,114 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

GdS – Inter dhe Icardi gjithçka e kryer. Shumë shpejt zyrtarizimi.

GdS – Inter dhe Icardi gjithçka e kryer. Shumë shpejt zyrtarizimi.
Rinor Sopaj

Rinovimi i Mauro Icardit mund të konsiderohet një temë e përfunduar. Për këtë është e bindur Gazzetta dello Sport që shpjegon lëvizjet e fundit të të dy palëve në këtë drejtim: “Dje pasdite, përpara se të zhvillohej ndeshja, janë takuar drejtori sportiv i Interit Piero Ausilio dhe agjenti i sulmuesit, Abian Morano,për të hedhur bazat konkrete për zgjatjen e kontratës deri në vitin 2019, me një rritje page deri që kap shifrën e tre miloionëve. Dje në darkë, agjenti i komunikoi gjithçka Mauros, ndëra sot në mëngjes pritet një takim tjetër për të marrë po-në e lojtarit. Pastaj Morano do të largohet për në Spanjë. Nfoshta brenda muajit Mars do ta kemi edhe zyrtarizimin”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.