Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 27, 2020

Scroll to top

Top

271 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

GdS – Inter, eshte e drejte te vazhdosh te besosh tek Perisic?

GdS – Inter, eshte e drejte te vazhdosh te besosh tek Perisic?
Ardis
  • On 30/11/2018, 15:02

Flitet edhe per Ivan Perisic ne Gazzetta dello Sport dhe per formen e tij te momentit: “Qe Perisic po vuan akoma kushtet fizike jo te mira per shkak te Boterorit mund te jete nje shpjegim, por sigurisht eshte nje pjese e arsyes”.

“Situata eshte se performancat shume pak bindese po fillojne te jene te teperta. Nga ndeshja ne Londer, qendrojne disa lojera te mira, minuta te shumta mungese, ndonje rekuperim ne mbrojtje dhe tre-kater raste potenciale te keqmenaxhuara, sic ishte mungesa e leximit te situates te nje rasti Politano-n, qe ne ate situate do te kishte qene i lire perballe me portierin, vetem per te goditur topin”.

“Dhe nga te gjitha keto lind pyetja: nese eshte e drejte te insitojne deri ne fund? Ose nese, perballe nje Keita tashme ne gjendje fizike te mire dhe me besim, nuk eshte rasti qe perkohesisht te marrin vendime te tjera taktike”.

“Spalletti kerkon nga sulmuesit e tij te krahut qe te depertojne drejt zones qendrore, qe nuk eshte karakteristike e forte e ceshtjes Perisic. Kroati eshte mesuar gjithmone me nje tjeter tip loje”.

“Edhe bashkepunimi me Icardi-n tashme eshte rasti i tille per te justifikuar nje te dhene tjeter: Perisic eshte sulmuesi i Inter-it qe eshte impenjuar me shume ne aspektin e minutave. Vetem ne ndeshjen kunder Frosinone-s nuk ka luajtur. Ne Rome ka mundesi qe te mos aktivizohet”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.