Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,976 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

GdS – Inter, film tashmë i parë. Mancini bën dy gabime.

GdS – Inter, film tashmë i parë. Mancini bën dy gabime.
Rinor Sopaj

“Një film tashmë i parë. Sepse ky Inter ose luan një ndeshje të madhe ose zhytet si një lëvozhg arre në Atlantik”. Kështu shkruan La Gazzetta dello Sport në edicionin e saj “online”. “Edhe në Wolfsburg zikaltërit zhvillojnë një pjesë të mirë të ndeshjes, të parën, por shënojnë vetëm me anë të Palacios. Pastaj vije batica bardhegjelbër, e ndihmuar nga gabimet e Juan Jesus (goli i barazimit nga Naldo) dhe Carrizo, i cili e paketon dopietën për De Bruyne. Dy arsye për ta akuzuar Mancinin: që ka vazhduar insistuaim me portierin rezervë dhe që ndërroi rreshtimin e mbrojtjes nga katër në pesë mbrojtës, ku nga këtu skuadra morri tatëpjetën, kur ndeshja ishte ende në ekuilibër. Në Milano, brenda shtatë ditëve, për të kaluar të një të katërtën e finales do të duhet një gjysëm mrekulli”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.