Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 29, 2022

Scroll to top

Top

4,234 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

GdS – Inter i Hiddink dhe i Marcelino, ja idete e tyre:

GdS – Inter i Hiddink dhe i Marcelino, ja idete e tyre:
  • On 03/11/2016, 13:26

Pervec Stefano Pioli, jan 2 profile te tjera qe pelqehen shume nga Suning ne keto momente: Guss Hiddink dhe Marcelino.

HIDDINK – Hollandezi do kerkoje te fus ne skuadren zikalter karakteristikat qe perdori tek Chelsea disa muaj me pare: Humbi dy here 2-1 kunder Psg, luante me 4-2-3-1 ku Fabregas e Mikel ishin pas shpines se William-Pedro-Hazard me Diego Costa ne qender te sulmit. Tek Inter mund te mbyllte dyert e mbrojtjes pasi ne 8 ndeshjet e fundit skuadra zikalter nuk ka pesuar gol vetem kunder Southampton.

MARCELINO – ” Marcelino ka bere te dashurohet gjysma e Spanjes me 4-4-2 me Villareal. Soriano e Trigueros qe luanin qendren. Bakambu e Soldado ne krye te sulmit. Shpesh kalonte edhe ne 4-1-4-1 skem qe mund te perdoret lehtesishte edhe tek Inter. Keshtu Banega trekuartist me Medel e Joao Mario pas tij do kompletonin mesfushen. Dicka mund te thuhet me bindje, kur shikon stervitjen e Marcelino eshte nje spektakel i vertet “.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.