Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 28, 2021

Scroll to top

Top

604 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

GdS – Interi synon Gilardinon. Motivi…

GdS – Interi synon Gilardinon. Motivi…
Xhorxh Gellci

Walter Mazzarri ka dhene mendimin e tij: duhet nje sulmues me peshe, mundesisht me eksperience. Marco Branca e ka kuptuar dhe ka filluar punen.

Zikalterve u pelqen shume Alberto Gilardino dhe ne qofte se Genoa dhe Bologna nuk do mundin ta zgjidhin ceshtjen midis tyre, sulmuesi do te kthehet tek Genoa. Ne ate pike duhet te flitet me Preziosin, te cilit i pelqen shume Obi. Interi, ne te kundert, mund te ofroje Duncan edhe pse mesfushori 20 vjecar mund te jete nje lojtar i rendesishem edhe per vete zikalterit. Ne fund te fundit, nje dige kaq te veshtire per tu gjetur ne keto momente, Mazzarri mund ta kete ne shtepi.

Po pse Gilardino? Bomberi italian ka eksperiencen e duhur per ta bere Icardin te rritet, duke pritur rekuperimin e Militos. Pa harruar qe do te ishte nje operacion shume me pak i kushtueshem se 15 milionet e lidhur me Belfodil dhe Osvaldo, qe sipas dikujt do te ishin te paret ne listen e Mazzarrit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.