Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 25, 2021

Scroll to top

Top

1,094 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

GdS – Ja kush eshte Dragovic. Te gjitha karakteristikat…

GdS – Ja kush eshte Dragovic. Te gjitha karakteristikat…
Xhorxh Gellci

I ri por me ide shume te qarta. Ne pershkrimin e bere nga Giulio Di Feo per Gazzetta dello Sport ajo qe bie ne sy eshte nje percaktim i vendosur, nuk trembet kurre nga asgje. As nga Manchester United, per shembull, kur Bazeli e ndaloi me rezultatin 3-3 ne Champions League ne Old Trafford dhe per ta eliminuar ne shtepi me nje fitore. “Ne fushe nuk shkojne parate, por grinta dhe zemra” – thoshte Aleksandar Dragovic per ato ndeshje. I lindur ne Viene, me origjine serbe, qe femije bente tifo per Crvena Zvezda dhe kishte nje idhull: Pantelic.

KARAKTERISTIKA TEKNIKE – “I gjate, atletik, i shpejte, i vendosur (edhe shume, merr disa kartona te verdhe), kercen shume dhe ne goditjet e denimit behet nje sulmues i shtuar. Me e bukura e Dragovic eshte menyra si punon me topin, di te nise aksionin, te pasoje, te dale nga zona me koken lart dhe ta jape topin aty ku sherben.” Karakteri eshte pak ‘i keq’, sic tregojne disa episode. Mbi te jane informuar skuadra si Barca, Arsenal, dhe Borusia Dortmund. Tani po thirret ne Milano…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.