Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 8, 2020

Scroll to top

Top

2,993 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

GdS – Ja projekti: Capello-Inter. Me pas Simeone?

GdS – Ja projekti: Capello-Inter. Me pas Simeone?
  • On 18/07/2016, 16:31

Gazzetta dello Sport insiston per zerat qe thone se Fabio Capello do behet pjese e stafit zikalter. Ish trajneri i Anglise dhe Rusise i eshte kontaktuar i biri nga agjentet zikalter, per te pare nese eshte e mundur disponibiliteti i tij per tu bere pjese e stafit te Inter. Perpara 1 jave eshte telefonuar Pierfilippo djali-agjent i 70 vjecarit, nga njeri prej drejtuesve te Suning. Ideja eshte qe te shfrytezohet eksperienca e Capello ne stafin teknik. Por duke pare sitaten e diteve te fundit me Roberto Mancini, ish trajneri i Real mund te jete pasardhesi i tij ne rast te ndonje shkeputje te trajnerit aktual.

Capello nuk do qendronte me shume se 1 vite ne pankinen zikalter, por pas 1 viti ai do kaloj ne nje pozicion drejtues per tja len vendin ne pankine endres Diego Pablo Simeone.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.