Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

310 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gds-Ja tek jemi, akordi Moratti-Thohir eshte gjetur naten. Pritet komunikimi…

Gds-Ja tek jemi, akordi Moratti-Thohir eshte gjetur naten. Pritet komunikimi…
Donald Elmazi

Mesa duket ka ardhur momenti. Prej oresh flitet per firma te menjehershme, por ne kete moment Gazzetta dello Sport, ne sitin e saj ka shkruar qe naten Moratti dhe Thohir kane gjetur akordin. Sot konsulentet e dy biznesmeneve do shkembejne fax-et me firmat qe do ti japin jete kalimit te 70% ne duart e manjatit indonezian.

SIpas asaj qe raporton e perditshmja dhe pikerisht gazetari Luca Taidelli, pritet gjate dites nje lajmerim per cilin te dy palet do te shpallin detajet e akordin edhe pse eshte e veshtire qe te arrihet ne kohe per Asamblene e ortakeve. Do te fiksohet nje tjeter date. Nje asamble e jashtezakonshme ne nentor ne te cilen do te behet lajmerimi i nominimit te ortakeve te rinj me 5 vende per grupin indonezian dhe tre te lidhur me familjen Moratti. Me pas Thohir do te kthehet ne Itali.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.