Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

197 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

GdS – Kerkim per lojtare krahu… Basta kryeson

Xhorxh Gellci

Kerkimi per lojtare krahu eshte nje nga detyrat me kryesore qe do te kete Marco Branca ne kete merkato verore. Emri ne krye te listes eshte ai i Zuniges, por tratativa me Napolin nuk do te jete aspak e thjeshte. Per kete motiv po ndiqen pista te tjera, dhe ajo me e nxehta per momentin eshte Dusan Basta i Udineses.

Tratativa me friulanet ka nisur prej kohesh sepse eshte operacioni klasik qe mund t’u pelqeje te dy shoqerive. Moratti ka nje arme te rendesishme per te kaluar rezistencen e Pozzos (president i Udineses) dhe eshte Davide Faraoni. Per faktin qe edhe Basta dhe Faraoni luajne ne te njejtin rol, Udineses mund ti interesoje te rrite vleresimin e 21 vjecarit roman, duke shtuar edhe nje perfitim me shitjen e Bastes. Si lojtare per tu shkembyer, Guidolin-it mund ti interesonin, pervec Laxalt, edhe Obi dhe Benassi, por mbi ta Interi nuk eshte shume i sigurt, sepse Mazzarri kerkon ti vleresoje ne pregatitjen verore ne Pinzolo, dhe gjithashtu mund te shfrytezoheshin per tratativa te tjera.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.