Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

520 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

GdS – Kontakt Mazzarri Moratti perpara ndeshjes me Udinesen..

GdS – Kontakt Mazzarri Moratti perpara ndeshjes me Udinesen..
Xhorxh Gellci

Duket se De Laurentiis dhe Mazzarri nuk jane ndare shume mire me njeri tjetrin. Per kete arsye, De Laurentiis ka provuar mos e lejoje Mazzarrin te kryeje konferencen e prezantimit neser tek Inter, pasi zyrtarisht eshte nen kontrate nga Napoli deri ne 30 qershor. Megjithate gjithcka eshte zgjidhur nga Moratti i cili ka folur me De Laurentiis dhe e ka zgjidhur ceshtjen me diplomaci.

Sipas Gazzetta dello Sport, presidenti i Napolit e ka bere kete, sepse kur Mazzarri ishte akoma ne drejtim te Napolit, pasi ka siguruar vendin e dyte, pasi la disa sinjale se mund te rinovonte me Napolin, i la te gjithe te shtangur duke ju pergjigjur Interit ne ate moment, qe e kishte kontaktuar ne momentin qe Stramaccioni po humbiste disa ndeshje.

Por cfare do te thote kjo? Do te thote qe Moratti dhe Inter kishin vendosur per shkarkimin e Stramaccionit dhe ndryshmin disa kohe perpara ndeshjes me Udinesen, qe nga shume jepej si shkaku qe i ka kushtuar pankinen Stramaccionit. Pra, kontaktet me Mazzarrin kane ndodhur me perpara se te perfundonte kampionati.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.