Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,540 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

GdS – Mbrojtja, jane tre lamtumirat. Rolando dhe Andreolli..

GdS – Mbrojtja, jane tre lamtumirat. Rolando dhe Andreolli..
Ardi Deda

Nga korriku mbrojtja e Interit do te humbase tre elemente. Kete gje e siguron la Gazzetta dello Sport: “Dy lojtareve do ti mbaroje kontrata (Walter Samuel dhe Cristian Chivu), njeri do te kerkoje nje aventure te re ne ndonje vend tjeter (Ranocchia) sepse per momentin radaret e Mazzarri jane te drejtuar diku tjeter, dhe me pas duhet te kuptohet se cfare do te behet me  Andreolli dhe Rolando”. Kjo eshte dhe arsyeja qe po sigurohen sherbimet e Nemanja Vidic.

“Per Andreolli do te jete thjesht nje vendim teknik, i tiji dhe i klubit pasi dhe lojtari ka deshire te luaje me shume. Per sa i perket Rolandos Mazzarri do te kete nje peshe te madhe per te vendosur per te ardhmen e ish-lojtarit te Portos. Blerja e tij me titull perfundimtar ne fund te sezonit nuk eshte i detyrueshem dhe eshte i fiksuar ne shifrat 3,5 milione euro, dhe qendrimi i Mazzarrit duhet te sjelle blerjen perfundimtare te portugezit”, lexohet ne Gazzetta. Ranocchia? “Kontrata i skadon ne 2015-en dhe nuk shihet mundesia e nje rinovimi se shpejti. Perkundrazi, lojtari ka qene gjithmone ne deshirat e Conte, dhe mund te therritet nga Juventus por mundet edhe nga Milani dhe Napoli.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.