Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

621 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gds – Nje portier, 4 mbrojtes, 2 mesfushore dhe 2 sulmues: Ja lista prej 21 lojtaresh te perzgjedhur nga Mancini…

Gds – Nje portier, 4 mbrojtes, 2 mesfushore dhe 2 sulmues: Ja lista prej 21 lojtaresh te perzgjedhur nga Mancini…
Donald Elmazi

Sipas La Gazzetta dello Sport, kur Roberto Mancini fliste per revolucion e di mjaft mire se per cfare ka nevoje.

Interi – sipas teknikut – ka nevoje per nje portier, 4 mbrojtes, 2 mesfushore dhe 2 sulmues.

Ja 21 objektivat e Interit sipas Gazzetta.it:

Petr Cech (portier i Chelsea, 32 vjec, cek): ne skadence kontrate ne 2015, mund te vije me parametra zero. 

Mattia Perin (portier i Genoas, 22 vjec, italian): ne skadence kontrate ne vitin 2017, vlen 18 milione.

Sergio Romero (portier i Sampdorias, 28 vjec, argjentinas): nenkampion bote, ka kontraten ne skadence ne 2015, mund te vije me parametra zero.

Marco Sportiello (portier i Atalantes, 22 vjec, italian): ne skadence kontrate ne 2019, vlen 9 milione.

Gael Clichy (mbrojtes i majte i Man.City, 29 vjec, francez): ne skadence kontrate ne 2017, vlen 10 milione.

Matteo Darmian (mbrojtes i djathte i Torinos, 25 vjec, italian), ne skadence kontrate ne 2017, vlen 20 milione.

Aleksandar Dragovic (mbrojtes qendre i Dinamo Kiev, 24 vjec, austriak): ne skadence kontrate ne 2018, vlen 18 milione.

Filipe Luis (mbrojtes i majte i Chelsea, 29 vjec, brazilian): ne skadence kontrate ne 2017, vlen 17 milione.

Thomas Heurtaux (mbrojtes qendre i Udinezes, 26 vjec, francez): ne skadence kontrate ne 2017, vlen 5 milione.

Layvin Kurzawa (mbrojtes i majte i Monaco, 22 vjec, francez): ne skadence kontrate ne 2018, vlen 15 milione.

Domagoj Vida (mbrojtes i Dinamo Kiev, kroat): ne skadence kontrate ne 2017, vlen 10 milione.

Zhang Linpeng (mbrojtes qendre i Guangzou Evergrande, 25 vjec, kinez): ne skadence kontrate ne 2017, vlen 2 milione, e kerkon edhe Fiorentina.

Allan Marquers Loureiro (mesfushor qendre i Udinezes, 24 vjec, brazilian): ne skadence kontrate ne 2016, vlen 15 milione.

Lucas Leiva (mesfushor i Liverpool, 28 vjec, brazilian): ne skadence kontrate ne 2017, vlen 12 milione.

Yaya Touré (mesfushor i Manchester City, 31 vjec, bregu i fildishte): ne skadence kontrate ne 2017, vlen 25 milione.

Andre Ayew (sulmues i Marsejes, 25 vjec, ganez): ne skadence kontrate ne 2015, mund te merret me parametra zero.

Sebastian Driussi (sulmues i River Plate, 19 vjec, argjentinas): ne skadence kontrate ne 2017, vlen 3 milione.

Ondrej Duda (sulmues i Legia Varshaves, 20 vjec, sllovak): ne skadence kontrate ne 2019, vlen 6 milione.

Paulo Dybala (sulmues i Palermos, 21 vjec, argjentinas): ne skadence kontrate ne 2017, vlen 35 milione. Per te ka sfide me Juventusin.

Nabil Fekir (sulmues i Lionit, 21 vjec, francez): ne skadence kontrate ne 2019, vlen 20 milione.

Pedro (sulmues krahu i  Barcelones, 27 vjec, spanjoll): ne skadence kontrate ne 2016, vlen 13 milione.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.