Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | March 2, 2021

Scroll to top

Top

1,195 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

GdS – Osvaldo dhe nje tjeter. Botta largohet ne huazim…

GdS – Osvaldo dhe nje tjeter. Botta largohet ne huazim…
Bujar Berishaj

Gjithcka varet nga Guarin dhe Juventus.

Ne fakt, sipas Gazzetta dello Sport nese Juve shet Vidal, pastaj do t’i kete parate per kolumbianin (15-18 milione) dhe rrjedhimisht Interi mund te kishte thesarin per te afruar nje sulmues te rendesishem (Cerci?).

Ne nderkohe cdo gje eshte gati per Osvaldo, nje transferim qe nuk do marr shpenzime te medha: “Italo-argjentinasi eshte I bllokuar prej ditesh, marreveshja per huazim me Southampton eshte nje hap larg, por nuk do te mbyllet me heret se neser. Edhe per te eksploruar te gjitha pistat e ndryshme.

Pa harruar e gjithe kjo e ben operacionin e Osvaldo me kosto zero dhe arketimi i parave nga shitja e Guarin do te mbetet per te marr nje tjeter lojtar ofansiv (Firmino me shume se Bacca, pa harruar pisten Biabiany), edhe pse ne ate pike Botta duhet te largohet ne huazim.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.