Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,013 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

GdS – Pa Thohir largohet Guarin? Ne dyshim edhe…

GdS – Pa Thohir largohet Guarin? Ne dyshim edhe…
Xhorxh Gellci

Ne intervisten qe Marco Branca ka bere ne Libero dje, ka rikonfirmuar konceptin qe shume nga ne e dinin: “Duhet te krijojme ambjentin per te shitur, ne merkaton aktuale te gjithe jane potencialisht te trajtueshem, dhe ndonje oferte na ka ardhur.”

Eshte e natyrshme, qe per te kenaqur kerkesat e Mazzarrit, zikalterit duhet patjeter te shesin ndonje lojtar, edhe te rendesishem. Emri i pare ne liste eshte sigurisht Guarin, per te cilin Tottenham eshte prej kohesh i interesuar. Por ka edhe me shume; Daily Express tregon qe tekniku i tij Villas Boas i ka kerkuar Tottenham te beje nje oferte prej 20 milion eurosh per te blere kolumbianin. Ne Angli pelqehet edhe Obi (Newcastle dhe Sunderland), ndersa Atletico Madrid ka avancuar perseri per Ricky Alvarea. “Dua t’i vleresoj te gjithe gjate pregatitjes verore” ka thene Walter Mazzarri.

Megjithate nuk perjashtohet qe qe sot deri per nje muaj gjerat mund te ndryshojne. Por kujdes edhe per ndryshimet ne shoqeri: ne qofte se arrihet marreveshja? Atehere, do te ndryshonte gjithcka!

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.