Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

888 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

GdS – Paulinho me i miri. Lojtari shikon Interin si destinacionin natyral

GdS – Paulinho me i miri. Lojtari shikon Interin si destinacionin natyral
Xhorxh Gellci

“Blerja e Paulinhos do te ishte perfekte sepse behet fjale per nje lojtar qe, ashtu sic thuhet ne futboll, ‘krijon repart i vetem’. Talenti brazilian eshte nje lider i lindur, edhe pse traineri Scolari po e ndihmon shume ne kete rruge te tij. Ardhja e tij do i jepte Interit soliditetin qe ka nevoje ne mesfushe. Pervec nje ‘vlere internacionale’ jemi duke folur per nje lojtar qe per momentin konsiderohet si nje nga shtyllat e kombetares braziliane.”

Sipas Luca Calamai ne Gazzetta dello Sport: “Ka edhe nje aspekt te fundit qe eshte shume i rendesishem. Pavaresisht se njerezit e merkatos te Massimo Morattit po marrin kohe dhe nuk japin sinjale per Puaulinhon, ylli i Corinthians vazhdon ta konsideroje Interin si destinacionin e tij natyral. Ky mendim e ka bere tu rezistoje, te pakten per momentin, ofertave te tjera. Sjellje shume e rralle, ne keto kohe.” Gjithsesi, koha nuk pret, duhet te veprohet shpejt, sepse jane edhe Roma dhe Tottenham, i cili eshte shume i interesuar per Paulinhon.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.