Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,749 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

GdS – Per Gagliardini do vij Liu Jun e Zhang Jr. JoJo e Banega: Ja situata…

GdS – Per Gagliardini do vij Liu Jun e Zhang Jr. JoJo e Banega: Ja situata…
  • On 06/01/2017, 12:57

Gazzetta dello Sport ka folur per situaten e Roberto Gagliardini, tratativ e cila po qendron ne stand-by. “Pasi ka gjetur akordin, tani do mbyllen dhe detajet e ketij huazimi, por duhen par me kujdes pasi FFP nuk lejon gabime. Duhet ber me kujdes bilanci per sezonin e ardhshem, kur lojtari te blihet perfundimisht. Por Gagliardini mund te blihet menjeher nese perfitohet ndonje shume e majme nga shitja e Jovetic e Banega”. Per keto operacione ne Milano do mberrij Liu Jun e Steven Zhang te cilet do meren personalisht me keto marveshje.

Ne  te njejten kohe po punohet edhe per shitjet. Emrat e Jovetic e Banega jane ata me te rendesishmit. Mungon akordi ndermjet Inter e Sevillia. Suning deshiron te pakten 10-12 milion euro, ndersa spanjollet kerkojne huazimin e thjesht pa detyrim blerje. Keshtu hapet pista kineze e Jiangsu Suning. Persa i perket El Tanguito, nje shitje e tij do merej parasysh vetem nese mberrinte ndonje ofert mbi 30 milion euro.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.