Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,424 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

GdS – Podolski, emer i ri per WM CdS – Tekniket: “Moviola ne fushe!” TS – Kovacic-Taider, “tackle” mbi trajnerin

GdS – Podolski, emer i ri per WM CdS – Tekniket: “Moviola ne fushe!” TS – Kovacic-Taider, “tackle” mbi trajnerin
Redi Asabella

Faqet e para te te perditshmeve sportive kombetare sot jane dedikuar kryesisht merkatos dhe ceshtjes se skualifikimit per tre ndeshje te De Rossi dhe Juan Jesus, pas episodeve te shemtuara gjate gares ne Olimpico. Te reja te rendesishme vijne nga fronti i merkatos.
Ne vazhdim, titujt e gazetave: 

LA GAZZETTA DELLO SPORT – Mission per Podolski, eshte Mazzarri qe e kerkon.
Faqja e pare i eshte kushtuar sulmuesit gjerman te Arsenal qe sipas gazetes milaneze eshte nje objektiv i Walter Mazzarri. Lojtari ka rezultate shume te larta me kombetaren gjermane duke shenuar 46 gola ne 111 ndeshje.

CORRIERE DELLO SPORT – Tekniket e Serie A: “Duam moviola ne fushe”. Denim shume i rende per De Rossi dhe Juan Jesus.
Corriere tregon per apelin nga ana e trajnereve te cilet kerkojne me ngulm futjen e shume te perfolures “moviola ne fushe”. Nga Conte deri tek Garcia, nga Mazzarri tek Reja, e nga Spalletti tek Seedorf: gati te gjithe tekniket kerkojne perdorimin e teknologjise ne fushe. Gjithashtu permendet dhe lajmi i skualifikimit te Juan Jesus pervec asaj te verdhekuqit De Rossi.

TUTTOSPORT – Mercato, Ranocchia nuk rinovon. Kovacic e Taider me ‘kembe te shtrire’ kunder Mazzarri.
Titulli mjaft i ‘rende’ ai i propozuar nga Tuttosport qe nenvizojne me ton te forte fjalet e dy te rinjve zikalter Kovacic dhe Taider ne drejtim te teknikut toskan. Algjeriani kishte thene qe ishte normale kjo gjendje e palumtur ngaqe nuk ka zbritur shpesh ne fushe kohet e fundit, kurse kroati ka folur per nje vendosje taktike mbrojtese te perdorur nga Mazzarri me te cilin mesfushori i vitit ’94 do te duhet te pershtatet ne te ardhmen, sic e ka pranuar dhe ai vete ne diten e djeshme.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.