Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 14, 2022

Scroll to top

Top

352 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

GdS – Politano super: statistika madheshtore. Por ajo qe habit me shume eshte fakti qe…

GdS – Politano super: statistika madheshtore. Por ajo qe habit me shume eshte fakti qe…
Ardis
  • On 24/11/2018, 18:44

Titullar tek Inter-i, protagonist ne skenen e Champions League dhe tashme edhe realizoi gol me kombetaren italiane: moment i arte per Matteo Politano.

“Nese Inter-i i ka dhene fame europiane, fale edhe asaj gote birre qe e kape ne ajer ne Eindhoven, Matteo i ka dhene goxha Inter-it – thekson Gazzetta dello Sport -.”

Statistikat dhe klasifikimet, ne kete prizem, e permbledhin situaten me mire sesa fjalet”.

“Politano i ka luajtur te gjitha ndeshjet e sezonit (16 ndeshje, ashtu si Perisic dhe Handanovic) dhe eshte ne vendet e para nga te gjithe lojtaret interiste, ne te gjitha kategorite sulmuese.”

“E para, per dribling te tentuara, 34, gjashte me shume se Perisic, i dyti per rastet e krijuara, i cili ndjek kroatin (25 nga 24)”.

Golat e realizuar jane 2, por si goditje te tentuara eshte mbrapa te zakonshmeve Perisic dhe Icardi.”

“Ne kete aspekt eshte i katerti, ne krosat eshte i dyti (63). Me pak fjale, kur flitet per ekselence sulmuese, Politano eshte aty”.

“Fiziologjikisht, ne kete menyre, eshte rritur kuota e vleresimit te tij.”

“Ne vere eshte transferuar per 20 milione €, midis huazimeve dhe blerjeve (plus Odgaard), mbasi deshtoi sulmi per objektivin e pare ne ate pozicion, Malcolm. “

“Duke filluar qe sot, vlerisimi i lojtarit eshte rritur ndjeshem. Kjo eshte ajo qe habit me shume sepse Politano sot kushton dyfish nga sa eshte blere ne vere”, konfirmon gazeta.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.