Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

265 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

GdS – Ranocchia qendron. Mendohet per Basten

GdS – Ranocchia qendron. Mendohet per Basten
Xhorxh Gellci

Ranocchia do te qendroje tek Inter. E shkruan Gazzetta dello Sport duke u bazuar ne faktin se Juventus ka vendosur te ndjeke Angelo Ogbonna te Torinos, dhe keshtu qe largimi i qendermbrojtesit interist po behet gjithmone e me shume ‘i pamundur’. Gjithsesi, zikalterit jane munduar te pregatiten per cdo te papritur, dhe kane bere disa sondazhe per Danilo te Udineses. Gjithsesi mundesia qe Ranocchia te qendroje rritet perdite e me shume.

Ne frontin e mesfushes, ka dale perseri ne drite pista e Palinhos. Luca Taidelli, gazetar prane Interit, flet per nje duel me Romen, por Tottenham eshte i gatshem te beje nje oferte qe nuk mund te arrihet nga italianet. Nderkohe, qe hipoteza Basta qendron gjithmone aktuale. Dje, presidenti Pozzo ka thene qe lojtari do te qendroje tek Udinese, por me nje oferte te mire mund ti ndryshohet mendimi. Kerkesa e Udineses eshte 10 milion, dhe pranojne edhe lojtare ne shkembim.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.