Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,020 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

GdS – Shaqiri fundamental. Më mirë në të djathtë.

GdS – Shaqiri fundamental. Më mirë në të djathtë.
Rinor Sopaj

Mancini në ndërkohë duket se e ka gjetur balancin e rrethit me Shaqirin e lirë që të lëviz në të gjithë në pjesën e kundërshtarit pas Icardit dhe Palacios në rreshtimin 4-3-1-2″. E përditshmja Gazzetta dello Sport, e cila analizon ndeshjen në San Paolo në nivelin taktik, me një fokusim në aviceranin ish-lojtari i Bayern. “Shaqiri ka më pak punë në mbulimin dhe një rreze më të madhe për të zhvilluar aksione përmes linjave, kështu ai nuk ju jep pika referente kundërshtarëve. Por lëvizja e pikave nuk e ndihmon, kështu rastet e krijuara për gol qëndrojnë vetëm dy, gjithashtu edhe një goditje në portë, megjithëse e dobët për ta mposhtur portierin kundërshtar. Më mirë në fundin e ndeshjes, kur kalon në krahun e djathtë”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.