Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,284 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Shorti i Champions, ja skuadrat qe mund te bien ne grup! Nuk perjashtohet nje grup i lehte…

Gazzetta – Shorti i Champions, ja skuadrat qe mund te bien ne grup! Nuk perjashtohet nje grup i lehte…
Bujar Berishaj

Mungesa e gjate ne Champions League dhe paraqitjet jo te mira ne Europa League do t’i kushtojne Interit qe te jete ne vazon e katert te shorteve te Champions.

Renditja e klubeve te UEFA nuk fal, edhe pse nuk pritet me te gjitha kushtet nje grup i veshtire per zikalterit.

Ndoshta me shume mundesi po, por zikalterit kane mundesine qe te peshkojne edhe skuadra si Lokomotiv Moscow, Basel dhe Ludogorets nga vazot tjera.

Kete shkruan Gazzetta dello Sport qe pastaj kujton: “Vazo e pare do te permbaj fituesin e Champions League (Real Madrid ose Liverpool), ata te Europa League (Atletico Madrid) dhe kampionet e gjashte vendeve me renditjen me te mire”.

“Nga faza e dyte rol do te luaj renditja e klubeve ne ranking e UEFA-se per klube. Renditja e Interit eshte me e mire vetem se ajo e Hoffenheim, keshtu zikalterit do te jene ne vazon e katert”.

Nderkohe keto jane kater vazot e Champions League, me disa skuadra qe akoma nuk jane percaktuar ne vazot perkatese. Megjithate kjo nuk do te luaj rol per Interin qe do te jete ne vazon e katert:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.