Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

665 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

GdS – Syte mbi Lulic dhe Barrientos. Ne qofte se largohet Guarin…

GdS – Syte mbi Lulic dhe Barrientos. Ne qofte se largohet Guarin…
Xhorxh Gellci

Sic raporton Gazzetta dello Sport, per momentin Walter Mazzarri ka kerkuar vetem nje lojtar: Camillo Zuniga. Por problemi vjen nga presidenti i Napolit qe e ka quajtur te pashitshem, por e verteta eshte qe Benitez do ta vleresoje lojtarin gjate pregatitjes verore. Domethene, ka dyshime mbi te. Duke pare kete situate, Interi ka pare ne Senad Lulic identikitin ideal per te punuar ne korsine e majte. Lojtari i kombetares boshnjake eshte mes me te mireve ne ate krah dhe kushton rreth 8 milion euro. Mbi te ka avancuar disi edhe Juve, por Interi e konsideron nje lojtar shume te besueshem.

Fredy Guarin per Mazzarrin mund te transformohet ne Hamsik, por Villas Boas (tekniku i tij tek Porto) do donte ta merrte ne Tottenham. Interi e quan kolumbianin (te paguar 11 milion) te pashitshem por eshte e qarte qe nje propozim qe i kalon 20 milion euro do e bente te mendohej perseri. Dhe zerat per kolumbianin ne Londer po rriten, zera qe nuk duhet ta gjejne Interin te papregatitur: duket se mes zevendesuesve te mundshem eshte gjetur Pablo Barrientos, 28 vjet, argjentinas i Catanias, lojtar i talentuar qe mund te mbuloje me shume se nje rol. Nderkohe, presidenti i Montpellier ka deklaruar qe eshte edhe Interi, pervec Milanit, qe ka bere nje oferte per Belhanda. Dhe Paulinho? Ai do te vije tek Inter por per momentin Interi nuk i ka 20 milion per te.

Por lista e Interit nuk perfundon ketu, dhe zerave gjithmone me te forte per rinovimin nje vjecar te Samuel, mund tu shtohet nje Ranocchia ne ikje (Juve ose United), si edhe Silvestre: nuk gjejne konfirmim emri i mbrojtesit qendror Roja te Sporting Lisbones, ndersa emrat i Dragovic te Bazelit dhe Rami te Valencias po, dhe jo pak

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.