Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

354 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

GdS – Thohir ka idete e qarta: dy projektet kryesore

GdS – Thohir ka idete e qarta: dy projektet kryesore
Xhorxh Gellci

Dita e djeshme nuk ka patur te reja te rendesishme ne frontin Thohir. Massimo Moratti ka qendruar hermetik, duke mos treguar asgje, por tratativa po ecen perpara. Gazzetta dello Sport ne edicionin e sotem shkon me teper; ne pritje per te kuptuar sasine e aksioneve qe manjati indonezian do te bleje, ai i ka shume te qarta idete se si do te veproje tek Inter.

Levizja e pare do te ishte ajo rinovimit te skuadres, sic po ben edhe Moratti, duke filluar nga kerkimi i talenteve me paga te uleta qe japin edhe ndihmesa te rendesishme ne profilin teknik. Pra, mire se te vijne lojtaret e tipit: Mateo Kovacic (19 vjet), Ishak Belfodil (21 vjet) dhe Mauro Icardi (20 vjet. Plani do te plotesohej me uljen e pagave dhe vleresimin e sektorit te te rinjve qe ne 10 vjet ka fituar 13 trofe dhe ka marre pjese ne 24 finale. Pastaj eshte e qarte qe per keta te fundit duhet te behet nje vleresim nga drejtuesit e Interit qe dine ata qe mund te behen lojtare te Interit dhe ata qe per Interin nuk do te jene kurre. Ne kete aspekt, Bardi, Longo, Duncan dhe Mbaye konsiderohen te pashitshem, sepse klubi zikalter shikon tek ata cilesi qe mund te mbushin vendet bosh ne vitet e ardhshme.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags