Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 2, 2020

Scroll to top

Top

278 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gds- Thohir vlereson Mazzarrin: “Faleminderit Moratti qe e ke zgjedhur…”

Gds- Thohir vlereson Mazzarrin: “Faleminderit Moratti qe e ke zgjedhur…”
Donald Elmazi

Vizita e Erick Thohir ne Itali dhe daljet e para ne media si president pavarsisht suksesit mediatik jane dukur te rendesishme per te forcuar pozicionin e Walter Mazzarrit ne krye te Interit.

Kishte pyetje se ne c’gjuhe do te komunikonin ata te dy -shkruan Gazzetta dello Sport ne edicionin e sotem, duke treguar prapaskenat- por Mazzarri tregon me shume me historine e tij: “Dinte gjithcka per mua” thote tekniku zikalter.

PIKAT E PERBASHKETA- “kur shefi i nje kompanie duhet te zgjedhe drejtorin e nje reparti, gjeja e pare qe vlereson eshte karriera e tij: te dhena me fakte, garancia me e mire”. Kjo eshte deklarata e teknikut qe shpjegon se si mbi te gjitha te dy kane te njejtin mendim per drejtimin e grupit. Nje sinkronizim i rendesishem per te programuar nje rruge te njejte se bashku.

KONCEPTE- mentalita dhe programim. Koncepte qe Walter Mazzarri ndjek qe ne fillim te sezonit dhe tani gjejne vend ne fjalet e presidentit zikalter qe ne diten e takimit ka falenderuar Morattin edhe pse e ka zgjedhur Mazzarrin si teknik.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.