Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | March 2, 2021

Scroll to top

Top

601 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

GdS – Walter Mazzarri tani duhet te evitoje qe…

GdS – Walter Mazzarri tani duhet te evitoje qe…
Ardi Deda

“Muret e Pinetina nuk dridheshin dje: Walter Mazzarri  i kishte dhene nje shkundje te mjaftueshme lojtareve ne San Siro, ne pushimin midis pjeses se pare dhe te dyte te Inter-Atalanta. Analiza e asaj ndeshje eshte shtyre per sot, ku ne mbledhjen e zakonshme teknike te skuadres me perdorimin e videos do te filloje pergatitja e vertete per ndeshjen me Udinesen  te enjten ne mbremje. Thelbesor do te jete dhe aspekti psikologjik, per te evituar qe humbja me Atalanten te zeroje progresin psikologjik te muajit te funidt: te mohuar sidomos nga pjesa e pare e ndeshjes me Atalanten, ku gjthsesi nuk behet fjale vetem per nje qasje te gabuar, por edhe te nje interpretimi teknik dhe taktik te nje ndeshje qe skuadra e Colantuono beri shume per ta bere te veshtire”. Kjo eshte ajo cfare na referohet sot nga Gazzetta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.