Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,048 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

GdS – Wellington, mbyllet per 6 milion. Propozohet Capoue!

GdS – Wellington, mbyllet per 6 milion. Propozohet Capoue!
Xhorxh Gellci

Merkatoja zikalter eshte gjithmone ne kerkim te nje mesfushori qe nevojitet shume. Emri qe ka ngritur shume shpejt shkallet e klasifikimit te Branca dhe Ausilio eshte ai i Wellington te Sao Paulo. Oferta prej 5,2 eshte bere 1 muaj me pare, dhe sipas Gazzetta dello Sport, me 6 milion euro mund te mbyllet, pavaresisht futjes te Shakhtar Donetsk.

Por kujdes: Toulouse ne France ka ofruar Etienne Capoue, qe dukej i destinuar tek PSG i Leonardo dhe Blanc. Problemi eshte qe Capoue, i cili eshte ne kombetaren franceze, kushton 10 milion. “Shume, per tani. Sepse ishte real interesimi i Fernando per Porto por kostoja e madhe e kartonit e ka bere Interin te frenoje, qe deshiron ti jape nje mesfushor Mazzarrit pa shpenzuar shume. Dhe 5,2 milion jane fotografia e sakte e shumes qe Interi do te investoje. Nese nuk behet, perpara me Cambiasso dhe Mudingayi” – perfundon Gazzetta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.