Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,157 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Genoa prish planet e Interit per Ansaldin. Zikalterit kishin nje akord me…

Genoa prish planet e Interit per Ansaldin. Zikalterit kishin nje akord me…
Bujar Berishaj

Genoa ka shfrytezuar te drejten e blerjes per Cristian Ansaldi nga Zenit dhe ky nuk eshte nje lajm i mire per Interin. E thekson edhe Gianluca Di Marzio te sajti i tij ku shkruan:

“Zikalterit kishin arritur nje akord me Zenitin, ne bazen e 3 milione plus bonuse. Kishin edhe pelqimin e lojtarit, pra ishin gati per te mbyllur tratativen. Natyrisht qe blerja e karonit nga ana e Genoas i ka shkaterruar planet e Interit per Ansaldin duke konsideruar qe tani klubi kuq e blu pretendon nje shifer me te madhe se ruset. Interi mbetet e interesuar por me te njejtat kushte me te cilat ishte pajtuar me Zenitin. Genoa, me interesimin e skuadrave tjera, nuk ben zbritje. Per kete, pista Inter eshte komplikuar, tjerat skuadra jane ne avantazh ne krahasim me Interin. Ne mesin e tyre Lazio por edhe Roma. Per zikalterit nuk ka perfunduar , interesimi ekziston por natyrisht situata eshte komplikuar”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.