Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

253 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

FOTOGALERI – Gezuar ditelindjen, CIPE. Ta dish qe na mungon shume.

FOTOGALERI – Gezuar ditelindjen, CIPE. Ta dish qe na mungon shume.
Ardis
  • On 18/07/2013, 13:04

Sot do te kishe mbushur 71 vjec. Giacinto Facchetti ka lindur me 18 korrik 1942 ne Treviglio dhe na la shume shpejt, ne ate 4 shtatorin e mallkuar te 2006. Na ka lene pikerisht ne prag te sukseseve te medha te Interit te tij, ne momentin e duhur ne te cilen endrrat e cdo interisti do beheshin realitet. Aty ne pak vite, ne fakt, dhoma e kupave do te pasurohej me kupa, skudeto dhe mbi te gjitha, me Champions League.

Kush e di, ndoshta nje shenje e fatit: te ikje me qetesi ne nje kohe qe po pergatitej e ardhmja e fitoreve. Vetem nje ide, nje sugjerim. Sepse ne realitet nuk ka asnje ngushellim dhe te gjithe do donim te shikonim Giacinto-n te festonte sukseset e merituara mbas viteve erresire, per Interin dhe per te gjithe futbollin italian.

Mirupafshim CIPE, gezuar ditelindjen. DHE TA DISH QE NA MUNGON SHUME.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.