Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,537 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gjoba klubeve per FFP, perfiton edhe Inter…

Gjoba klubeve per FFP, perfiton edhe Inter…
Bujar Berishaj

Ashtu sic shkruan transmetuesi Fox Sports nga profili i Twitterit, UEFA ka aktivizuar nje mekanizem per rishperndarjen e gjobave te Manchester City, Paris-Saint Germain dhe Zenit Saint Petersburg, klube keto qe nuk kane respektuar parametrat e Fair Play Financiar.

Te gjitha fondet e mbledhura do te rishperndahen per skuadrat qe marrin pjese ne edicionin 2014-2015 te Champions League dhe Europa League: keshtu edhe Inter mund te perfitoj te ardhura shtese, rreth 265 mije euro. E shpjegon presidenti Karl-Heinz Rummenigge: “Po negociohet per nje akord mes UEFA-se dhe klubeve, duke pare qe po flasim per parate qe i kane takuar shoqerive.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.