Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,096 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Globoesporte – Gabigol shume afer shitjes nga Interi. Tek skuadra zikalter do te shkoje…

Globoesporte – Gabigol shume afer shitjes nga Interi. Tek skuadra zikalter do te shkoje…
Inter Club Staff

Nje nga deshtimet me te medha te historise se Interit ne merkato. 

Braziliani i kushtoi Interit rreth 30 milione euro por nuk mund te konsiderohet as nje komete ne qiellin zikalter, sepse nuk arriti te shkelqente kurre.

Por me sa duket, ne merkato pritet te kete zhvillime per sa i perket te ardhmes se Gabriel Barbosa apo sic njihet gjeresisht, Gabigol.

Duket se tek Sao Paolo kane nje problem shume te madh me rinovimin e kontrates se Leo Cittadini, mesfushor brazilian i klasit 1994.

Perpara se te takohej me drejtuesit e Peixe – zbulon Globoesporte – sot ose neser, perfaqesuesit e lojtarit do te fluturojne ne Itali per te degjuar propozimin e Interit, nje nder klubeve te interesuara per te (shume e interesuar eshte edhe Sampdoria) dhe qe ka treguar nje interes mjaft te madh per djaloshin nga Rio Claro.

Duhet kujtuar fakti se per rreth dy muaj lojtari do te jete nje lojtar i lire ne merkato dhe mund te nenshkruaj nje parakontrate me cdo klub ne bote.

Related image

Kontrata e Cittadinit perfundon ne dhjetor 2018.

Mundesite qe ai te perfundoje ne Itali tek Interi jane teper te medha dhe sipas medias braziliane, ne kete marreveshje mund te perfshihet edhe nje shitje perfundimtare e Gabriel Barbosa, sulmuesi ne pronesine e Interit qe nga muaji janar eshte ne huazim tek San Paolo.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.