Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 25, 2020

Scroll to top

Top

1,126 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

GOAL.com – Dalbert-Monaco, mbyllet marreveshja: ja sa eshte e drejta e blerjes per Francezet

GOAL.com – Dalbert-Monaco, mbyllet marreveshja: ja sa eshte e drejta e blerjes per Francezet
Inter Club Staff

Tashme nuk ka asnje dyshim: Henrique Dalbert do te largohet nga Interi. 

Ky transferim i tij tashme eshte ceshtje ditesh dhe ne France ndodhet Monaco qe po e pret me krahe hapur Brazilianin.

Ai nuk arriti te lere shenje aq here sa ju dha nje mundesi nga Spalletti, por vlen per tu theksuar se shanset e tij ne fushe ishin te pakta dhe San Siro per nje lojtar te ri qe vjen nga nje kampionat komplet tjeter si ai i Ligue 1 eshte shume i veshtire, per te mos thene, fusha me e veshtire ne Itali.

Gjithesesi duket se rruget e Dalbert dhe Interit vetem pas nje sezoni ku ai kaloi si nje komete, do te ndahen.

Per kete ceshtje ka shkruar sot edhe Goal.com, portali i njohur i lajmeve sportive.

Ja cfare kane shkruar ata:

“Dalbert po rikthehet ne Ligue 1? Po, dhe duket se ky transferim po merr forme ore pas ore, sic eshte perfolur edhe dje ne darke.”

Image result for dalbert inter monaco

“Mbrojtesi brazilian duket se ka rene dakort me nje kalim tek Monaco dhe klubi tashme po mbyll detajet e fundit me francezet.”

“Marreveshja do te mbyllet me 3 milione euro huazimi i thjeshte dhe e drejta e blerjes qe eshte rene dakort me Interin eshte fiksuar ne 17 milione euro.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.