Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

457 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Goal.com – Messi, CR7, Salah… dhe Skriniar: sllovaku zikalter ne TOP 11 me te mire te vitit!

Goal.com – Messi, CR7, Salah… dhe Skriniar: sllovaku zikalter ne TOP 11 me te mire te vitit!
Bujar Berishaj

Sezoni i shkelqyer i Milan Skriniar me fanellen e Interit nuk ka kaluar pa u vene re.

Eshte portali prestigjioz Goal.com ai qe e ka perfshire sllovakun e Interit ne formacionin ideal per sezonin 2017-18, ne nje 11-she te perbere me lojtaret me te mire nga kamponatet kryesore europiane.

Sllovaku eshte ne zemer te mbrojtjes se bashku me Diego Godin te Atletico Madrid, kurse ne krahe jane Jordi Alba i Barcelones dhe Joshua Kimmich i Bayern Munich. Ne porte eshte Jan Oblak i Atletico Madrid.

Mesfusha eshte e perbere nga dyshja De Bruyne i Manchester City dhe Kroos i Real Madrid qe ndodhen para mbrojtjes.

Kurse me te avancuar jane Cristiano Ronaldo, Mohamed Salah dhe Lionel Messi me sulmuesin anglez Harry Kane ne qender te sulmit.

Ky eshte formacioni me i mire sipas portalit goal.com:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.