Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 7, 2020

Scroll to top

Top

689 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

GOAL – Ja 50 lojtaret me te mire te 2018: fiton Modric. Interi prezent ne liste por jo me Icardin…

GOAL – Ja 50 lojtaret me te mire te 2018: fiton Modric. Interi prezent ne liste por jo me Icardin…
Ardis
  • On 14/11/2018, 18:19

2018 po i vjen fundi dhe ne menyre te pashmangshme afrohen kohet e bilancit te nje viti emocionues nga pikepamja futbollistike. Si zakonisht, goal.com ka perpiluar nje klasifikim personal te 50 lojtareve me te mire te vitit.

Kush eshte fituesi? Qartesisht Luka Modric, mesfushori i Real Madrid dhe endrra e madhe e merkatos se Inter-it te veres se shkuar, gjithashtu fitues i mundshem i Topit te Arte. Po Inter-i? Zikaltrit jane te pranishem me vetem nje lojtar, ose Ivan Perisic, i pozicionuar ne vendin e 34. Nje mungese surprize Mauro Icardi. Ja dhe klasifikimi i kompletuar:

1 – Luka Modric (Real Madrid)

2 – Cristiano Ronaldo (Juventus)

3 – Mohamed Salah (Liverpool)

4 – Kylian Mbappé (PSG)

5 – Lionel Messi (Barcelona)

6 – Kevin de Bruyne (Manchester City)

7 – Raphael Varane (Real Madrid)

8 – Harry Kane (Tottenham)

9 – Antoine Griezmann (Atletico Madrid)

10 – Marcelo (Real Madrid)

11 – Ngolo Kanté (Chelsea)

12 – Eden Hazard (Chelsea)

13 – Paul Pogba (Manchester United)

14 – Toni Kroos (Real Madrid)

15 – Diego Godin (Atletico Madrid)

16 – Samuel Umtiti (Barcelona)

17 – Edinson Cavani (PSG)

18 – Sadio Mané (Liverpool)

19 – Isco (Real Madrid)

20 – Sergio Ramos (Real Madrid)

21 – Philippe Coutinho (Barcelona)

22 – Christian Eriksen (Tottenham)

23 – Alisson (Liverpool)

24 – Neymar (PSG)

25 – Mario Mandzukic (Juventus)

26 – David de Gea (Manchester United)

27 – Jan Oblak (Atletico Madrid)

28 – Ivan Rakitic (Barcelona)

29 – Roberto Firmino (Liverpool)

30 – David Silva (Manchester City)

31 – Sergio Aguero (Manchester City)
32 – Gareth Bale (Real Madrid)
33 – Robert Lewandowski (Bayern Monaco)
34 – Ivan Perisic (Inter)
35 – James Rodriguez (Bayern Monaco)
36 – Thibaut Courtois (Real Madrid)
37 – Paulo Dybala (Juventus)38 – Luis Suarez (Barcelona)
39 – Leroy Sane (Manchester City)
40 – Sergej Milinkovic-Savic (Lazio)
41 – Raheem Sterling (Manchester City)
42 – Joshua Kimmich (Bayern Monaco)
43 – Gianluigi Buffon (PSG)
44 – Kalidou Koulibaly (Napoli)
45 – Edin Dzeko (Roma)
46 – Romelu Lukaku (Manchester United)
47 – Hirving Lozano (PSV)
48 – Ciro Immobile (Lazio)
49 – Florian Thauvin (Olympique Marsigilia)
50 – Andres Iniesta (Barcelona)

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.