Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 20, 2019

Scroll to top

Top

1,646 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Goldman Sachs jep ok-in: fondi prej 200 milionesh ka ardhur, Thohir likuidon Morattin. Tani do te jete gjueti per perforcimet…

Goldman Sachs jep ok-in: fondi prej 200 milionesh ka ardhur, Thohir likuidon Morattin. Tani do te jete gjueti per perforcimet…
Donald Elmazi

Sic kemi shkruar edhe me pare, ka ardhur ne keto ore i shumeprituri ok nga ana e Goldman Sachs. Banka dhe fondi i kontaktuar i ka dhene rreth 200 milione euro qe do t’i sherbeje Erick Thohir per te likuiduar Massimo Morattin nga borxhet dhe garancite prej rreth 80 milionesh dhe si per pasoje te behet ne te gjitha efektet padron i Interit.

Kalimi, fondamental, eshte konkretizuar kete mbasdite, sic e kane konfirmuar shume burime. Po-ja ka ardhur dhe tani manjati indonezian mund te hidhet ne sulm per takime te tjera ne juglindjen aziatike per te marre rreth 30-40 milione euro te tjera per t’i perdorur edhe ne merkato. Ne keto muaj te pare tek Inter, ne fakt, Thohir ka kuptuar shume mire qe duhet te ndertoje baza solide ne nivel financiar, por edhe se nje klub jeton dhe fiton ne baze te sukseseve sportive, sidomos ne nje shoqeri me peshe si ajo zikalter.

Tani, presidenti do ti jape mandat Piero Ausilios per te siguaruar sherbimet e objektivave te sugjeruar nga Walter Mazzarri, ne menyre qe t’i jape teknikut nje organike kompetitive qe mund te synoje menjeher kthimin ne Champions League.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.