Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

789 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gomez-Barrientos: Cmimi nuk eshte i drejte. Ja sa eshte kerkesa…

Gomez-Barrientos: Cmimi nuk eshte i drejte. Ja sa eshte kerkesa…
Xhorxh Gellci

Sic ju kemi thene me pare, dje ka patur nje takim mes Brancas dhe zv presidentit te Catanias, ku eshte folur per dyshen Gomez-Barrientos (Kliko ketu per lajmin)

Gjithsesi zbulohet se takimi i djeshem nuk ka prodhuar asgje pozitive persa i perket tratatives mes dy klubeve. Zikalterit jane te interesuar per dyshen Gomez-Barrientos, por sic shpjegon Gazzetta dello Sport, Catania ka kerkuar 22 milion euro per te dy lojtaret: me te vertet cmim shume i larte.

Nderkohe qe Catania ka si qellim te shese vetem Gomez dhe te mundohet te mbaje Barrientos. Alejandro Gomez ishte nga objektivat me primare te Interit kur ne pankine ishte Andrea Stramaccioni. Me ardhjen e Mazzarrit duket sikur u ftoh pak, sepse zikalterit po kerkojne lojtare krahu dhe mesfushore qendrore me karakteristika te ndryshme, qe mbi te gjitha te jene te pershtatshem me lojen e Mazzarrit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.