Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

748 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Guarin i sigurte: “Samp, na duhet nje fitore. Thohir na motivon. Kemi besim tek Icardi dhe mbi te ardhmen time…”

Guarin i sigurte: “Samp, na duhet nje fitore. Thohir na motivon. Kemi besim tek Icardi dhe mbi te ardhmen time…”
Ardis
  • On 11/04/2014, 12:53

Fredy Guarin ka folur ne prezantimin e NIKE Magista ne qender te Milanos. Ja dhe fjalet e tij: Cfare ndeshje do te jete kunder Sampdorias? Si te gjitha, do te jete e veshtire, Sampdoria po ben mire ne kete sezon me nje trajner te rendesishem, qe po i ben te fitojne. Duhet te mendojme, si gjithmone, se do te jete nje ndeshje e veshtire. Si mund te dalesh nga ky moment? Sigurisht asgje nuk eshte e lehte por, me koken lart dhe me punen qe po bejme, duhet ta fitojme kete ndeshje sepse e kemi te nevojshme. Thohir ka thene ndonje gje? Besimi i tij eshte gjithmone nje motivim, me pozitivizmin e tij. Derby per Europa League? Tani duhet te flasim per ndeshjen e se djeles, eshte ndeshja me e rendesishme per kapur objektivin tone qe eshte Europa League. Te mendojme fillimisht per ekte me pas vijne ndeshjet e tjera. Ndeshje speciale per Icardin? Eshte ish skuadra e tij, po ben mire dhe shpresojme qe te vazhdoje keshtu per te miren e skuadres. Nje gol i juaji do tju ndihmonte? Sigurisht, do te ishte nje kenaqesi personale dhe per skuadren. Raporti juaj me mesfushoret e tjere? Te mira me te gjithe shoket e mi. Rinovimi i kontrates tashme erdhi, do qendroni pergjithmone? Kam rinovuar per tre vjet dhe shpresoj qe te mund te qendroj. Icardi, Milito i ri? Eshte nje lojtar i rendesishem dhe kemi besim tek ai”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.