Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,738 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Guarin: “Jam i qete dhe ndjej besimin e tranjerit. Shiriti i Kapitenit…”

Guarin: “Jam i qete dhe ndjej besimin e tranjerit. Shiriti i Kapitenit…”
Inter Club Staff

I intervistuar per InterChannel, Fredy Guarin ka komentuar keshtu paraqitjen e skuadres.

Keto jane fjalet e tij: “Kemi qene pak te lodhur, Fiorentina ka shfrytezuar me mire se sa ne shanset e paraqitura, por edhe ne kishim plot raste, e nuk arritem ti konkretizonim. Por kemi luajtur nje ndeshje te mire, skuadra e provoi deri en fund. Goli? Me erdhi shume inat, ishte momenti me i mire per ne ku mund te shenonim, kisha hapsire, por nuk hyri dhe i ra shtylles. Ndryshimet? Une jam i qete, kam besimin e tranjerit. Roli ne fushe? Arrij te gjej hapsira per te pasuar topin, por varet nga besimi i tranjerit dhe nga mentaliteti i lojtarit. Europa League? Duhet te kemi ne radhe te pare nje mendje te qete dhe ambicje. Duhet te besojme se mund ta fitojme, vetem keshtu mund tja arrijme. Me pas me vazhdueshmeri do te kemi me shume raste dhe mundesi. Une ndihem shume mire dhe i rendesishem ne kete skuader dhe per tranjerin, kjo te jep me shume pergjegjesi dhe te shtyn te besh me shume ne fushe edhe ti thuash ndonje fjale skuadres kur jane ne veshtiresi. Shiriti i kapitenit? Me jep shume krenari, por kapiteni eshte Ranocchia.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.