Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,336 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Guarin: “Jam me shume Interist se kurre! Murillo? Cfare personaliteti. Wofsburg? Duhet…”

Guarin: “Jam me shume Interist se kurre! Murillo? Cfare personaliteti. Wofsburg? Duhet…”
Inter Club Staff

Atij i behet nje pyetje, ne intervisten Corriere dello Sport, se si do te jete e ardhmja e tij ne merkaton e veres qe vjen, e ai pergjigjet me i pjekurs se kurre.

“Varet nga ju gazetaret. – thote Guarin. – As une e as klubi nuk kemi ndermend te ndahemi. Kuptoj qe rendimenti im ne te kaluaren nuk ka qene gjithmone ‘prej Interi’. Por tani po luaj mire dhe ndihem me shume Interit se sa kurre. Jam me gati te luaj per nje skuader si Interi. Kur tranjeri dhe shoket e skuadres te mbeshtesin, eshte me e thjeshte te japesh maksimumin.”

Europa League – “Do ta provojme ta fitojme e une do te jap kontributin tim. Qe nga 1/8 e me pas rruga eshte goxha e veshtire, por as ne dhe as Wolfsburg nuk kemi qene me fat qe na ka rene njeri-tjetri. Ata jane nder kundershtaret me te veshtire. Interi duhet te luaje me personalitet.”

Murillo – “Kemi qene te grumbulluar sebashku ne Tetor. Ka treguar menjehere qe ka nje personalitet te madh, nje mbrojtes qe ka shume qef ta nise aksionin qe nga pas. Mund te adaptohet mire tek Interi dhe ne do te japim nje dore ta ndihmojme.”

Rekord personal golash? “Te besh 13 gola dhe te luash me Interin nje sezon anonim nuk me intereson. Shpresoj te ndihmoj skuadren qe te kapim nje objektiv te rendesishem. Goli me i bukur? Rrafishata me Torinon ne sezonin e kaluar.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.