Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

793 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Guarin kontrakdiktor ne lojen e Mazzarrit? Sipas Mazzola…

Guarin kontrakdiktor ne lojen e Mazzarrit? Sipas Mazzola…
Ardis
  • On 15/09/2013, 16:44

Sipas Mazzola, Walter Mazzarri, per aplikuar ne menyren me te mire filozofine e tij futbollistike, duhet te beje nje zgjedhje. Tekniku zikalter e ka rithene edhe dje ne darke mbas ndeshjes qe per te eshte thelbesore qe disa lojtare duhet te bejne sa me mire te dyja fazat, ate sulmuese dhe natyrisht ate mbrojtese. Ne kete rast ja dhe mendimi i Mazzola-s: Guarin nuk merr pjese fare ne rekuperimin e topit, ne rast se Mazzarri kerkon te luaje ne nje menyre te caktuar ai duhet te qendroje jashte”.

Ky eshte Interi sipas Mazzola-s (3-5-1-1): Handanovic; Campagnaro, Ranocchia, Juan Jesus; Jonathan, Taider, Cambiasso, Kovacic, Nagatomo; Alvarez; Palacio”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.