Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

312 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Guarin, Kuzmanovic dhe Palacio. Inter, sinjale rizgjimi?

Guarin, Kuzmanovic dhe Palacio. Inter, sinjale rizgjimi?
Xhorxh Gellci

Kunder Sassuolos, ishin pare sinjale ringritjeje, edhe pse te pakte. Por fitorja e Firenzes, ka vertetuar qe zikalterit po kthehen ne nivelet e fillimit te sezonit.

Skuadra e Mazzarrit, do te kerkoje te diel me Cagliarin, fitoren e trete rradhazi, duke patur parasysh edhe qartesine e rigjetur ne disa nga lojtaret e saj me kryesore, dy prej te cileve Guarin dhe Palacio, por pa harruar edhe Kuzmanovic. Guarin duket i rikthyer ne nivelet e tij standard, dhe ne Firenze ka gabuar shume pak, duke ndikuar shume pozitivisht ne ndeshje. Edhe Kuzmanovic ka qene i zoti qe te vendose nje filter para mbrojtjes. Por rikthimi me i dukshem dhe me i rendesishem ka qene i Palacio. Bishtaleci nuk shenonte prej mbremjes te derbyt, ne 22 dhjetor. Tani eshte gjithmone e me i qarte, dhe paraqitja e Firenze ka qene vertetimi: nje shtylle dhe nje gol. Mire se u ktheve, El Trenza!

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.