Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,327 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Guarin-Liga, ceshtja akoma e pazgjidhur. Valencia dhe Sevilla gati per t’u kthyer pas tij ne vere. FPF…

Guarin-Liga, ceshtja akoma e pazgjidhur. Valencia dhe Sevilla gati per t’u kthyer pas tij ne vere. FPF…
Bujar Berishaj

Ne vere akoma dyert e hapura per Fredy Guarin nga Inter. Ne Spanje pohojne qe kolumbiani do te kete edhe nje shans tejter per t’u transferuar ne La Liga.

Thashethemet vijne nga Periodista Digital, qe kthehet ne merkaton e dimrit kur Valencia dhe Sevilla provonin te blenin mesfushorin por pa shume bindje, por duke u siguruar nga klubi zikalter nje lloj te drejte te parablerjes ne prag te veres. Nga korriky te dy shoqerite spanjolle do te nisen ne avantazh ne krahasim me pretendentet tjera per kolumbianin, ne baze te nje takimi qe tashme ka ndodhur me dirigjencen zikalter.

Veren e kaluar Guarin ishte lidhur me Real Madrid si nje zevendesim i mundshem i Xabi Alonso, por propozimi madrilen i nje huazimi me pagese pa obligim blerje refuzohet nga Interi, edhe pse sipas agjentit Marcelo Ferreyra nuk ekzistonte nje projekt i vertete per lojtarin ne shtepine e Real Madrid.

Periodista Digital pohon qe tani Inter, per te reduktuar rrogen e tij qe peshon, mund te heq dore nga Guarin per nje shifer rreth 15 milione euro, edhe pse shitja e tij ne vere mund te mos jete prioritet sikur ne merkatot e kaluara. Eshte e mundshme, qe mund te flitet per nje lamtumire te tij drejt Spanjes ku kolumbiani gezon nje interes te madh.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.