Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,809 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Guarin, marreveshja Inter-Chelsea eshte afer. Mungon akoma OK i Thohir

Guarin, marreveshja Inter-Chelsea eshte afer. Mungon akoma OK i Thohir
Xhorxh Gellci

London calling. Fredy Guarin mund te pershendese Interin ne janar. Dje kolumbiani ka qene nga lojtaret me pozitive ne ndeshjen kunder Napolit, por ne te ardhmen e tij mund te jete Chelsea. Sipas asaj qe tregon Gianluca Di Marzio per Sky Sport, agjenti Ferreyra ka shkuar ne Milano per te patur kontakte nga afer me Interin, ne te njejten jave ku pritet dhe mberritja e Thohir. Pra, pasi ka folur me Branca dhe Ausilio ne Londer, tani pritet edhe hapja e rruges nga presidenti, ideja e te cilit eshte e qarte: me pare te shitet, pastaj te blihet. Dhe Guarin esht elojtari i vetem qe ka oferta deri ne kete moment. Agjentet e kolumbianit duhet te flasin edhe me Chelsean, por nuk pritet qe te kete probleme. Nje operacion prej 15-18 milion euro, dhe marreveshja eshte pothuajse e arritur. Guarin eshte gjithmone e me larg Italise. Mourinho e pret.

Si do i investonte Interi parate e fituara? Per nje sulmues ose per nje mesfushor. Borxhet jane shlyer, tani financim.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags