Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,428 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Guarin ne forme super, mire Handa dhe Perreira. Icardi dhe Alvarez..

Guarin ne forme super, mire Handa dhe Perreira. Icardi dhe Alvarez..
Xhorxh Gellci

Ka qene sigurisht nje nga me pozitivet ne kete fillim sezoni dhe dje e ka treguar kete duke zhvilluar nje ndeshje te madhe. Po flasim per Guarin, qe ne ndeshjen kunder Vicenza ka shenuar nje gol shume te bukur dhe ka dhene ne assist. Roli qe i ka dhene Mazzarri i pelqen dhe e ben te shprehet ne menyren me te mire. Tjeter faktor pozitiv ne miqesoren e djeshme ka qene Alvaro Pereira. I vetmi lojtar ne fushe per te gjithe 90 minutat, ka qene edhe autori i nje goli. Ne pjesen e pare eshte ulur shpesh ne linjen e mbrojtesve, duke bere nje ndeshje shume te mire. Ne forme te mire edhe Handanovic, por kjo nuk eshte nje e re tani. Nje e re e kendshme eshte edhe paraqitja e shkelqyer e Alessandro Capello, i cili perseriti ndeshjen kunder Trentinos. Ka talent, kurajo, dhe kembet e ndishmojne, madje dje per pak nuk ka shenuar nje gol fantastik me themer.

Ndersa anet pak me negative, nese mund te thuhet, kane qene: Icardi, Alvarez dhe Andreolli. Por per ta do te kete kohe qe te ringrihen, sapo te rekuperojne formen me te mire dhe te futen ne mekanizmat e skuadres.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.