Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,485 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Guarin: “Ne mediane ndihem mire. Duhet te vazhdojme me koken larte. Vendi i trete…”

Guarin: “Ne mediane ndihem mire. Duhet te vazhdojme me koken larte. Vendi i trete…”
Bujar Berishaj

Ne fund te ndeshjes me Empolin, Fredy Guarin ishte ndalur te komentoj ndeshjen per mikrofonat e SKY. Keto jane fjalet e tij:

“Mendonim ta fitonim kete ndeshje sepse ishte momenti i duhur pas asaj qe kishim ber ene dy ndeshjet e kaluara por ka shkuar keshtu dhe kemi barazuar. Megjithate ne cod rast duhet te mbajme koken larte duke menduar qe do te vij edhe per ne koha kur do te fitojme ndeshje me rradhe. Kurajo do te vij me rezultatet, pak nga pak po e rifitojme besimin, me pare nuk e kishim dhe shpesh skuadra futej ne fushe duke mos ditur cfare te bej, gabonim cdo gje dhe qendrimi yne ka qene i gabuar.”

Kur pyetet per vendin e trete ai pergjigjet: “Kemi mentalitetin, lojtaret dhe trajnerin per te synuar vendin e trete duhet te jemi me insistues dhe te jemi me te forte ne cdo ndeshje per ta luajtur deri ne fund. Mediano? Ndihem mire, po gjej vazhdimesine ne nje pozicion ku mund te luaj me shume me topin dhe te gjej besimin, ne nje mediane me dy kemi me pak lodhje per te rekuperuar topin dhe pastaj kam nje vizion perfekt te fushes.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.