Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

5,012 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Guida, arbitrim skandaloz: nje gabim i dyfishte qe demton Interin!

Guida, arbitrim skandaloz: nje gabim i dyfishte qe demton Interin!
Inter Club Staff

Nje drejtim ndeshje i gabuar dhe skandalozisht i keq ai nga Marco Guida dje ne ndeshjen e Kupes ndaj Lazios.

Arbitri Italian ka bere nje gabim te dyfishte qe ka penalizuar keqazi zikalterit qe tashme e shohin veten jashte Kupes se Italise. Episodet ndodhen ne te njejten zone, por nje here ne fushen e Lazios e nje here ne fushen e Interit. Gabimi i pare ishte ai ne minuten e 42, kur Candreva ne mesin e tre lojtareve bie ne toke pas goditjes nga Parolo: ne kete rast arbitri fal dhe nuk jep nje penallti te qene. Episodi i dyte ndodh ne minuten e 54, ku ai pa nje faull qe nuk ishte nga ana e Mirandes ne dem te Immobiles. Sulmuesi i Lazios largon topin nga kemba dhe simulon nje renie pas nje prekje te lehte ne shpatull. Ne vend te kartonit te kuq dhe penalltise ne dem te Interit duhej dhene i verdh per simulim per lojtarin e Lazios. Ne minuten e 76 arbitri i ndeshjes dha nje te kuq per Radu i cili mori kartonin e dyte te verdhe: te sakta ne te dyja rastet kartonat. Mungon nderkohe kartoni i dyte per Hoedt qe ne minuten e 44 hedh ne toke Palacion ne zonen e Lazios duke mare kartonin e pare te verdhe por ne minuten e 76 ben nje nderhyrje te rende ndaj Icardit por falet nga Guida. Me pak fjale, nje gjykim skandaloz.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.